XX. ROČNÍK „ O POHÁR KRISTÝNY“

2018

(výsledky + fotografie)

 

O víkendu 18. – 20. května přivítal rekreační areál Kristýna u Hrádku nad Nisou 15 závodníků se 17 psy z původně 18 přihlášených, a to z různých koutů České republiky, ale i ze Slovenska, aby změřili síly na XX. ročníku kynologické soutěže „ O POHÁR KRISTÝNY“.

Stejně jako v loňském roce připravili tento závod kynologové SKS TART region Liberec a Kynologického klubu Liberec – Pavlovice. Záštity nad závodem se ujal hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta, starosta Hrádku nad Nisou pan Josef Horinka a starostka obce Chotyně paní Jana Mlejnecká.

Během sobotního dne čekalo na soutěžící několik náročných disciplín -  zadržení prchajícího pachatele na pláži, průzkum přírodního terénu, obrana psovoda na veřejnosti, poslušnost apod.

Soutěž posuzovali rozhodčí pan Vilém Babička a Petr Richter. V roli figurantů se představili Josef Reisinger, Karel Vittiš a Ondřej Novotníček. Poděkování patří také organizačnímu týmu, který se postaral o hladký průběh závodu.

Vítězem závodu se stal Martin Kiessling a německý ovčák Egon Milargo (SKS TART region Lišov), 2. místo patřilo Michalu Kiesslingovi s německým ovčákem Dagem od Hejtmanské hráze (SKS TART region Lišov), na 3. místě se umístila Martina Mašková s německým ovčákem Cyrus Srdce Perly Bohemia (ZKO Mariánské Lázně), která se zároveň stala nejúspěšnější ženou s nejvyšším počtem bodů.

Nejlepším obranářem soutěže byl vyhlášen Martin Kiessling a německý ovčák Egon Milargo (SKS TART region Lišov).

Nejlepší kontrolní výkon na 300 metrů předvedl německý ovčák Oskar Napór s Pavlou Řežábkovou z SKS TART region Lišov.

V soutěži družstev patřilo 1. místo Petře Adamcové s Maxem (MP Ústí nad Labem) a Pavlu Roučkovi s belgickým ovčákem Noris z Hückelovy vily (VS ČR Jiřice), na 2. místě se umístili Michal Ďurica s belgickým ovčákem Wamp Malidaj (Policajný zbor SR) a Ladislav Huděc s německým ovčákem Kurtem (PČR SZKČ Znojmo), 3. místo obsadili Pavla Řežábková s německým ovčákem Oscar Napór a Michal Kiessling s německým ovčákem Dagem od Hejtmanské hráze (oba SKS TART region Lišov),

Poděkování patří sponzorům, bez jejichž pomoci by nemohl být závod uspořádán:

Libereckému kraji, městu Hrádek nad Nisou, obci Chotyně, rekreačnímu areálu Kristýna, společnostem Weber mlýn – výhradním dovozcem krmiv Orijen a Acana, Ratio, Elas, Vetamix s. r. o, Fauna – Flora, Ataner, Pes přítel člověka, Elitex finishing, Provýcvik, Canis, D. Putíková – Canine touch Dornova metoda