KRISTÝNA 2016

 
 

KYNOLOGICKÁ SOUTĚŽ „O POHÁR KRISTÝNY“

(výsledky + fotografie)

XVIII. ROČNÍK „ O POHÁR KRISTÝNY“

O víkendu  20. – 22. května přivítal rekreační areál Kristýna u Hrádku nad Nisou 21 závodníků s 22 psy z původně 26 přihlášených, a to z různých koutů České republiky, ale i ze Slovenska, aby změřili síly na XVIII. ročníku kynologické soutěže „ O POHÁR KRISTÝNY“.

Stejně jako v loňském roce připravili tento závod kynologové SKS TART region Liberec a Kynologického klubu Liberec – Pavlovice. Záštity nad závodem se ujal hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta, starosta Hrádku nad Nisou pan Josef Horinka a starostka obce Chotyně paní Jana Mlejnecká.

Během sobotního dne čekalo na soutěžící několik náročných disciplín -  zadržení prchajícího pachatele na pláži, průzkum přírodního terénu, obrana psovoda na veřejnosti, poslušnost apod.

Soutěž posuzovali rozhodčí pan Vilém Majdan a Petr Richter. V roli figurantů se představili Filip Gavor, Karel Vittiš, David Stefan a Ondrěj Novotníček. Poděkování patří také organizačnímu týmu, který se postaral o hladký průběh závodu.

Vítězem závodu se stal Roman Vala a belgický ovčák Quantus de ALphaville Bohemia (Celní správa ČR), 2. místo patřilo Bohumilu Vackovi s belgickým ovčákem Cant Six-Bau (SKS TART), na 3. místě se umístil Lukáš Komárek a Aaron Retrobelge(VS ČR Rýnovice). Nejúspěšnější ženou s nejvyšším počtem bodů se stala Petra Adamcová s Maxem (SKS TART region Zvoleněves).

Nejlepší kontrolní výkon na 300 metrů předvedl belgický ovčák Wamp Malidaj Michala Ďurici (Policajný zbor Slovenské republiky).

V soutěži družstev se na 1. místě umístili Roman Vala s belgickým ovčákem Quantus de Alphaville Bohemia (Celní správa ČR) a Jan Sluka s holandským ovčákem Rabachol, 2. místo patřilo Michalu Ďuricovi s belgickým ovčákem Wamp Malidaj (Policajný zbor Slovenské republiky a Petra Adamcová se psem Max (SKS Tart region Zvoleněves), 3. místo obsadili Lukáš Komárek s belgickým ovčákem Aaron Retrobelge (VS ČR Rýnovice) a Martin Novák s belgickým ovčákem Urtex z Hückelovy vily (VS ČR Rýnovice).

Poděkování patří sponzorům, bez jejichž pomoci by nemohl být závod uspořádán:

Libereckému kraji, městu Hrádek nad Nisou, obci Chotyně, rekreačnímu areálu Kristýna, společnostem Weber mlýn – výhradním dovozcem krmiv Orijen a Acana, Ratio, Elas, Vetamix s. r. o, Omar AS, Tropic LBC s. r. o, Fauna – Flora.

 

 

 

 

FOTOGRAFIE :

FOTO JIŘÍ BAIER : 1. Č ÁS       2. Č ÁST      3. ČÁST     4. ČÁST      

FOTO ZDENĚK NOVÁK :   1. Č ÁST       2. ČÁST     

FOTO IVA MARKVARTOVÁ : 1. Č ÁST      

 

Příloha :

Výsledky jednotlivců a družstva