XXI. ročník kynologické soutěže „O POHÁR KRISTÝNY“ 2019

25.05.2019 19:27

XXI. ročník kynologické soutěže „O POHÁR KRISTÝNY“ 2019

O víkendu 17. – 19. května přivítal rekreační areál Kristýna u Hrádku nad Nisou 20 závodníků s 21 psy z    původně 21 přihlášených, a to z různých koutů České republiky, aby změřili síly na XXI. ročníku kynologické soutěže    „O POHÁR KRISTÝNY“.

 Stejně jako v loňském roce připravili tento závod kynologové SKS TART Liberec, z.s. a Kynologického klubu Liberec – Pavlovice, a tentokrát i ve spolupráci s Centrem služební kynologie Armády ČR Chotyně. Záštity nad závodem se ujal hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta, starosta Hrádku nad Nisou pan Josef Horinka a starostka obce Chotyně paní Jana Mlejnecká.

 Během sobotního dne čekalo na soutěžící několik náročných disciplín -  zadržení prchajícího pachatele na pláži, průzkum přírodního terénu, obrana psovoda na veřejnosti, poslušnost apod.

Soutěž posuzovali rozhodčí pan Petr Richter, Jan Dubový, m.s., Jan Komárek. V roli figurantů se představili Josef Reisinger, Karel Vittiš, David Steffan a Filip Gavor. Poděkování patří také organizačnímu týmu, který se postaral o hladký průběh závodu.

 

Vítězem závodu se stala Pavla Řežábková a fena německého ovčáka Cira bez PP (SKS TART region Lišov), která se zároveň stala nejúspěšnější ženou s nejvyšším počtem bodů, 2. místo patřilo Petře Adamcové s Maxem bez PP (MP Ústí nad Labem), na 3. místě se umístil Martin Kiessling s německým ovčákem Egon Milargo (SKS TART region Lišov).

 

Nejlepším obranářem soutěže byl vyhlášen Pavel Rouček s belgickým ovčákem Norisem z Hückelovy vily (VS ČR Jiřice).

          Nejlepší kontrolní výkon na 300 metrů předvedl německý ovčák Oskar Napór Pavly Řežábkové z SKS TART region Lišov.

 

V soutěži družstev patřilo 

1. místo Pavle Řežábkové s německým ovčákem Cira bez PP a Martinovi Kiesslingovi s německým ovčákem Egon Milargo (oba SKS TART region Lišov),

2. místo Petře Adamcové s Maxem bez PP (MP Ústí nad Labem) a Pavlovi Roučkovi s belgickým ovčákem Norisem z Hückelovy vily (VS ČR Jiřice),

3. místo obsadili Pavla Řežábková s německým ovčákem Oskarem Napór a Michal Kiessling s německým ovčákem Dagem Od hejtmanské hráze.

 

Poděkování patří sponzorům, bez jejichž pomoci by nemohl být závod uspořádán:

 

Libereckému kraji, městu Hrádek nad Nisou, obci Chotyně, rekreačnímu areálu Kristýna, společnostem Weber mlýn – výhradní dovozce krmiv Orijen a Acana, Ratio, Elas, Vetamix s. r. o, Fauna – Flora, Ataner, Elitex finishing, Pro výcvik, Canis, D. Putíková – Canine touch Dornova metoda.

 

Mediálním partnerem byl časopis Pes přítel člověka.

 

Příští ročník se bude konat 15. – 17. května 2020.

 

Odkazy na fotky a videa – autoři:

Jiří Baier a Hana Bednářová: 

1. část  2. část  3. část  4. část  5. část  6. část  7. část  8. část  9. část

Andrea Gombárová

1. část

Michaela Koukalová

1. čast

Ivan Gabaľ

1. část

Videa

odkaz na videa

Příloha:

výsledková listina2019.pdf (365286)

 

POZVÁNKA

NA
 
VI. ROČNÍK KYNOLOGICKÉ SOUTĚŽE "O GRANITOVÝ POHÁR"

SE BUDE KONAT

19. ŘÍJNA 2019 !!!
 
XIV. VELKÁ CENA MĚSTSKÉ POLICIE LIBEREC
 
SE BUDE KONAT 
 
8. ČERVNA 2019 !!!