XVI. ROČNÍK KYNOLOGICKÉ SOUTĚŽE "O POHÁR KRISTÝNY" - výsledky

27.05.2014 22:36

 

 

 

 XVI. ROČNÍK KYNOLOGICKÉ SOUTĚŽE "O POHÁR KRISTÝNY" - výsledky

 

V pátek 23. května se do neděle 25. května 2014 sjelo do rekreačního areálu Kristýna u Hrádku nad Nisou 16 ze 17 přihlášených soutěžících se svými psy na znovuobnovenou soutěž  „ O POHÁR KRISTÝNY “.

 

Tuto soutěž založili kynologové a příslušníci tehdejšího vojenského útvaru Armády ČR Grabštejn, když navázali na předchozí podobnou kynologickou soutěž O pohár hradu Grabštejn, která se konala poprvé v roce 1970.

 

Tento již XVI. ročník se podařilo připravit díky velkému úsilí kynologů z SKS TART region Liberec a Kynologického klubu  Liberec - Pavlovice v rekordně krátké době dvou měsíců, pod záštitou hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půty, starosty Hrádku nad Nisou pana Josefa Horinky a starostky obce Chotyně paní Jany Mlejnecké.

 

            Na soutěžící čekalo během celého víkendu několik náročných, ale i netradičních disciplín – poslušnost, nalezení ukrytých pachatelů v lesním prostoru a jejich eskorta, zadržení na pláži Kristýny, či hlídání odloženého předmětu psovoda. Asi nejhumornějším cvikem byl aport za ztížených podmínek, kdy psovod odhodil aportovací činku do vyznačeného prostoru mezi tenisové míčky a plyšové hračky. Někteří psi se nemohli rozhodnout, co vlastně svému páníčkovi mají donést a z velkého množství hraček byli naprosto užaslí.

 

Výkony psů a psovodů přišli podpořit pozvaní hosté, mezi kterými byl starosta Hrádku nad Nisou pan Josef Horinka, který byl i čestným ředitelem této soutěže, pan Mirko Černý – jeden ze zakladatelů předchozí soutěže O pohár hradu Grabštejn a také této soutěže, jejíž první ročník odstartoval v roce 1998, prezident SKS TART Jan Dubový, mistr sportu, a více jak stovka diváků.

 

Velké poděkování patří  sponzorům, bez kterých by se tento závod nepodařilo uskutečnit :

-LIBERECKÝ KRAJ

-MĚSTO HRÁDEK NAD NISOU

-OBEC CHOTYNĚ

-REKREAČNÍ AREÁL KRISTÝNA

-FA ARBEIT CZ personální a poradenská agentura v oblasti zprostředkování práce.

-NORTH SAY CZ PROFESIONÁLNÍ VYBAVENÍ VE SPORTOVNÍ KYNOLOGII

-TROPIC LIBEREC – prodejna krmiv a chovatelských potřeb, výhradní dovozce krmivo pro psy a kočky zn. Gilpa

-VÝROBCE KRMIV ACANA A ORIJEN, WEBER MLÝN

-ŠVEC-SEDLÁŘ-BRAŠNÁŘ ROMAN VANĚK, BEROUN

-VETAMIX S.R.O. – KRMIVA PRO MASOŽRAVÁ ZVÍŘATA

-BRAGRO s.r.o. VÁCLAVICE

 

      O sobotní večerní zábavu se postarala country – rocková skupina Šance z Liberce.

 

Soutěž posuzovali rozhodčí pan Vilém Babička, mistr sportu a Petr Richter. V roli figurantů pracovali páni Karel Vittiš, Michal Firman, Ondřej Novotníček a David Steffan. Velký dík patří týmu pořadatelů, kteří se postarali o bezproblémový průběh akce.

 

Celkovým vítězem se stal Miroslav Dajč a belgický ovčák Woodoo Malidaj z Vězeňské služby ČR Rýnovice, 2. místo patřilo Jitce Resslové s fenou belgického ovčáka Asa ze ZKO Česká Kamenice, které si donesly i cenu za nejlepší obranu a nejlépe hodnocenou ženu soutěže. Na 3. místě se umístil Martin Kiessling s německým ovčákem Quatro z Berounské bašty  z SKS TART reg. Lišov.

 

Cenu za nejlepší kontrolní výkon na 400 metrů si odnesl Martin Hanáček s německým ovčákem Kamir.

 

V soutěži družstev se na 1.místě umístili Miroslav Dajč s belgickým ovčákem Woodoo Malidaj (VS ČR Rýnovice) a Roman Vala s belgickým ovčákem Quantus de Alphaville Bohemia (Celní správa ČR Heřmanice).

2. místo obsadili Martin Kiessling s německým ovčákem Quatro z Berounské bašty  a Lukáš Kiessling s německým ovčákem Egon Balesten (oba SKS TART reg. Lišov).

3. místo patřilo Jitce Resslové s belgickým ovčákem Asa (ZKO Česká Kamenice) a Václavu Aschenbrennerovi s německým ovčákem Tango (PČR Ústí nad Labem).

Cenu nejmladšího účastníka soutěže Lukáš Kiessling převzal cenu od prezidenta SKS TART pana Jana Dubového, mistra sportu.

 

   Všem  závodníkům blahopřejeme a již nyní si Vás dovolujeme pozvat

na 17. ročník soutěže, který proběhne ve dnech 22.  - 24.  května  2015.

 

za organizační výbor

předseda kynologického klubu Liberec -  Pavlovice

a ředitel soutěže Jiří KoLář

 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA DOLE V PŘÍLOZE

FOTO DORA VÁŇOVÁ

FOTO DORA VÁŇOVÁ

FOTO VERONIKA VOLSKÁ

FOTO VERONIKA VOLSKÁ

FOTO VERONIKA VOLSKÁ

FOTO VERONIKA VOLSKÁ

HRÁDEK NAD NISOU

FACEBOOK

YOUTUBE

 

Příloha

jednotlivci.pdf (165,9 kB)

družstva.pdf (154,8 kB)