KYNOLOGICKÁ SOUTĚŽ „O POHÁR KRISTÝNY“

31.05.2015 10:51

 

KYNOLOGICKÁ SOUTĚŽ O POHÁR KRISTÝNY

(výsledky + fotografie)

 

XVII. ROČNÍK „ O POHÁR KRISTÝNY“

V pátek 22. května přivítal rekreační areál Kristýna u Hrádku nad Nisou 11 závodníků z různých koutů České republiky, ale i ze Slovenska, aby změřili síly na XVII. ročníku kynologické soutěže „ O POHÁR KRISTÝNY“.

Stejně jako v loňském roce připravili tento závod kynologové SKS TART region Liberec a Kynologického klubu Liberec – Pavlovice. Záštity nad závodem se ujal hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta, starosta Hrádku nad Nisou pan Josef Horinka a starostka obce Chotyně paní Jana Mlejnecká.

Během sobotního dne čekalo na soutěžící několik náročných, ale i netradičních disciplín - poslušnost, zadržení na pláži, hlídání odloženého předmětu psovoda a asi nejveselejším cvikem byl aport za ztížených podmínek, kdy psovod odhodil aport do ohraničeného prostoru plného různých nástrah - hraček, masa a jiných psích laskomin.

Soutěž posuzovali rozhodčí pan Vilém Babička, mistr sportu a Petr Richtr. V roli figurantů se představili Filip Gavor, Karel Vittiš, David Steffan a Ondrěj Novotníček. Poděkování patří také organizačnímu týmu, který se postaral o hladký průběh závodu.

Vítězem závodu se stal Roman Vala a belgický ovčák Quantus de ALphaville Bohemia (Celní správa ČR), 2. místo patřilo Nicole Hladíkové s německým ovčákem Bee Dexter Neviot (SKS TART region Liberec), která si zároveň s Romanem Valou odnesla cenu za 1. místo v soutěži družstev a cenu za nejúspěšnější ženu závodu. Na 3. místě se umístil Michal Ďurica a Wamp Malidaj (Policajný zbor Slovenské republiky).

Nejlepší kontrolní výkon na 300 metrů předvedl belgický ovčák Quantus de ALphaville Bohemia Roamana Valy (Celní správa ČR).

V soutěži družstev se na 1. místě umístili Roman Vala s belgickým ovčákem Quantus de ALphaville Bohemia (Celní správa ČR) a Nicole Hladíková s německým ovčákem Bee Dexter Neviot (SKS TART region Liberec), 2. místo patřilo Michalu Ďuricovi (Policajný zbor Slovenské republiky), který soutěžil se svými dvěma belgickými ovčáky Wamp Malidaj a Chaves, 3. místo obsadili Petra Adamcová se psem Max (SKS Zvoleněves) a Pavel Rouček s belgickým ovčákem Noris z Hückelovy Vily (VS ČR JIŘICE).

Poděkování patří sponzorům, bez jejichž pomoci by nemohl být závod uspořádán:

městu Hrádek nad Nisou, obci Chotyně, rekreačnímu areálu Kristýna, společnostem Weber mlýn – výhradním dovozcem krmiv Orijen a Acana, Ratio, Elas, Vetamix s. r. o, Omar AS, Tropic LBC s. r. o, Fauna – Flora, NorthSay a Roman Vaněk (švec, sedlář, brašnář).

 

FOTOGRAFIE :

FOTO JIŘÍ BAIER : 1. ČÁST       2. ČÁST      3. ČÁST     4. ČÁST       5. ČÁST      6. ČÁST

FOTO DAGMAR PORŠOVÁ :   O POHÁR KRISTÝNY

 

Příloha :

Výsledková listina jednotlivci

Výsledková listina družstva