XVI. ROČNÍK KYNOLOGICKÉ SOUTĚŽE "O POHÁR KRISTÝNY" - výsledky

V pátek 23. května se do neděle 25. května 2014 sjelo do rekreačního areálu Kristýna u Hrádku nad Nisou 16 ze 17 přihlášených soutěžících se svými psy na znovuobnovenou soutěž  „ O POHÁR KRISTÝNY “.

Tuto soutěž založili kynologové a příslušníci tehdejšího vojenského útvaru Armády ČR Grabštejn, když navázali na předchozí podobnou kynologickou soutěž O pohár hradu Grabštejn, která se konala poprvé v roce 1970.

Tento již XVI. ročník se podařilo připravit díky velkému úsilí kynologů z SKS TART region Liberec a Kynologického klubu  Liberec - Pavlovice v rekordně krátké době dvou měsíců, pod záštitou hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půty, starosty Hrádku nad Nisou pana Josefa Horinky a starostky obce Chotyně paní Jany Mlejnecké.

Na soutěžící čekalo během celého víkendu několik náročných, ale i netradičních disciplín – poslušnost, nalezení ukrytých pachatelů v lesním prostoru a jejich eskorta, zadržení na pláži Kristýny, či hlídání odloženého předmětu psovoda. Asi nejhumornějším cvikem byl aport za ztížených podmínek, kdy psovod odhodil aportovací činku do vyznačeného prostoru mezi tenisové míčky a plyšové hračky. Někteří psi se nemohli rozhodnout, co vlastně svému páníčkovi mají donést a z velkého množství hraček byli naprosto užaslí.

Výkony psů a psovodů přišli podpořit pozvaní hosté, mezi kterými byl starosta Hrádku nad Nisou pan Josef Horinka, který byl i čestným ředitelem této soutěže, pan Mirko Černý – jeden ze zakladatelů předchozí soutěže O pohár hradu Grabštejn a také této soutěže, jejíž první ročník odstartoval v roce 1998, prezident SKS TART Jan Dubový, mistr sportu, a více jak stovka diváků.

Velké poděkování patří  sponzorům, bez kterých by se tento závod nepodařilo uskutečnit :

-LIBERECKÝ KRAJ

-MĚSTO HRÁDEK NAD NISOU

-OBEC CHOTYNĚ

-REKREAČNÍ AREÁL KRISTÝNA

-FA ARBEIT CZ personální a poradenská agentura v oblasti zprostředkování práce.

-NORTH SAY CZ PROFESIONÁLNÍ VYBAVENÍ VE SPORTOVNÍ KYNOLOGII

-TROPIC LIBEREC – prodejna krmiv a chovatelských potřeb, výhradní dovozce krmivo pro psy a kočky zn. Gilpa

-VÝROBCE KRMIV ACANA A ORIJEN, WEBER MLÝN

-ŠVEC-SEDLÁŘ-BRAŠNÁŘ ROMAN VANĚK, BEROUN

-VETAMIX S.R.O. – KRMIVA PRO MASOŽRAVÁ ZVÍŘATA

-BRAGRO s.r.o. VÁCLAVICE

O sobotní večerní zábavu se postarala country – rocková skupina Šance z Liberce.

Soutěž posuzovali rozhodčí pan Vilém Babička, mistr sportu a Petr Richter. V roli figurantů pracovali páni Karel Vittiš, Michal Firman, Ondřej Novotníček a David Steffan. Velký dík patří týmu pořadatelů, kteří se postarali o bezproblémový průběh akce.

Celkovým vítězem se stal Miroslav Dajč a belgický ovčák Woodoo Malidaj z Vězeňské služby ČR Rýnovice, 2. místo patřilo Jitce Resslové s fenou belgického ovčáka Asa ze ZKO Česká Kamenice, které si donesly i cenu za nejlepší obranu a nejlépe hodnocenou ženu soutěže. Na 3. místě se umístil Martin Kiessling s německým ovčákem Quatro z Berounské bašty  z SKS TART reg. Lišov.

Cenu za nejlepší kontrolní výkon na 400 metrů si odnesl Martin Hanáček s německým ovčákem Kamir.

V soutěži družstev se na 1.místě umístili Miroslav Dajč s belgickým ovčákem Woodoo Malidaj (VS ČR Rýnovice) a Roman Vala s belgickým ovčákem Quantus de Alphaville Bohemia (Celní správa ČR Heřmanice).

2. místo obsadili Martin Kiessling s německým ovčákem Quatro z Berounské bašty  a Lukáš Kiessling s německým ovčákem Egon Balesten (oba SKS TART reg. Lišov).

3. místo patřilo Jitce Resslové s belgickým ovčákem Asa (ZKO Česká Kamenice) a Václavu Aschenbrennerovi s německým ovčákem Tango (PČR Ústí nad Labem).

Cenu nejmladšího účastníka soutěže Lukáš Kiessling převzal cenu od prezidenta SKS TART pana Jana Dubového, mistra sportu.